środa, 15 czerwca 2016

Kwiatowe printyLatem wszystko kwitnie. Drzewa, kwiaty i… nasze ubrania! Bo kwiatami wypełnić można nie tylko wazon czy ogród, ale i szafę. Co więcej. Nie tylko można, ale nawet należy. Dlaczego?

Motywy florystyczne, które wracają niemal każdego lata, są świeże, kolorowe i wyjątkowo kobiece. Możemy wybierać w dużych kwiatach, malarsko rozłożonych po całej powierzchni materiału, albo w łączkach niewielkich kwiatków w stylu hipi i boho. Wszystkie gatunki dozwolone. A co najważniejsze, w kwiatowych printach dobrze wygląda każda kobieta! Należy jednak pamiętać o jednej najważniejszej zasadzie – kwiaty nie lubią konkurencji.  

Jeśli wybierasz kwiatowy motyw, powinnaś zrezygnować z ciężkiej biżuterii czy szałowej torebki. Pozwól kwiatom zaistnieć. Rzucające się w oczy wisiorki i duże kolczyki zastąp skromnym pierścionkiem lub bransoletką. Oczywiście wzory można ze sobą łączyć, ale w tej kwestii radziłabym ostrożność. Tylko największe ikony mody opanowały tę sztukę niemalże do perfekcji, a i tak zdarzają się im wpadki… A jeśli chodzi o buty? Kwiatowe wzory świetnie czują się w towarzystwie butów na koturnie, wygodnych espadryli i sandałów na płaskim obcasie. No i oczywiście idealnie pasują do szpilek.  

Ja uwielbiam motywy florystyczne, dlatego w mojej szafie (mimo że w dużej mierze jest ona dość stonowana i przeważają w niej bazowe ubrania) nie mogło zabraknąć kwiatów. W końcu zaczęło się lato! Dlatego właśnie przygotowałam dzisiaj kilka stylizacji z motywem kwiatowym w roli głównej. Zestawy znajdują się poniżej.  


1. 

letnia stylizacja kwiaty

2.

summer outfit

3. 

summer outfit

4. 

letnia stylizacja kwiaty

5. 

summer outfit

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz