piątek, 3 kwietnia 2015

Hello!

Przeglądając czasopisma dla kobiet, wydawane na przełomie lat 20. i 30. XX wieku, zauważyłam że tematyka, zajmująca panie międzywojnia, niewiele różni się od tej podejmowanej przez damskie periodyki początku XXI stulecia. Wtedy, jak i teraz, dominowały sprawy związane z modą i robótkami ręcznymi, zagadnienia kulturalne i kulinarne, a także kwestie prowadzenia domu czy wychowania dzieci. I to bez względu na opcję polityczną redakcji lub pozycję społeczną odbiorczyń tytułu.
 

I tak właśnie narodził się pomysł założenia bloga, który łączyłby wszystkie te tematy. Wzorem międzywojennych czasopism: w jednym miejscu; wzorem współczesnych czasów: z wykorzystaniem nowych technologii.   


Moda, sztuka, kuchnia – to przecież trzy obszerne dziedziny, składające się na rzeczywistość każdej wykształconej, aktywnej zawodowo i społecznie kobiety. Zarówno tej z początku XX stulecia, jak i tej żyjącej w pierwszych dekadach wieku XXI. Z różnym natężeniem i w różnych proporcjach. Nie da się jednak przejść obok nich całkiem obojętnie. Warto byłoby zatem czerpać z tych doświadczeń jak najwięcej. I robić to przede wszystkim w sposób świadomy i zaplanowany. 

To ja, Magda


Postaram się Wam to umożliwić ja. Z wykształcenia jestem dziennikarką, z zamiłowania – obserwatorką i deskryptorką rzeczywistości. Po studiach w Warszawie przeniosłam się do Rzymu – kolebki kultury, stolicy mody i wyśmienitej kuchni. Nie tylko w pogoni za ukochanym, ale i z ciekawości. Starożytne ruiny, wąskie barokowe ulice i plusk wody we wszechobecnych fontannach hipnotyzują przybyszy z zewnątrz, a miejsc i zjawisk do obserwacji nie brakuje.Chciałabym zatem, żeby każdy element, współtworzący mozaikę kobiecych zainteresowań i pasji znalazł swoje zasłużone miejsce w wachlarzu doświadczeń współczesnej elegantki i bywalczyni. Chciałabym, żeby moje spostrzeżenia stały się inspiracją dla Was – drogie Czytelniczki. I wreszcie – chciałabym, żeby działo się tak właśnie za pośrednictwem teksów i zdjęć zamieszczanych na łamach Fashion, Art, Cuisine.


Inspirującej lektury!       

<a href="http://www.bloglovin.com/blog/13919703/?claim=f374zmex234">Follow my blog with Bloglovin</a>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz